دستگاه روغن گیری پرس سرد چیست و چگونه کار می کنند؟

دستگاه روغن گیری پرس سرد چیست و چگونه کار می کنند ؟

با توجه به رشد روز افزون عمل و تکنولوژی در دنیا با هدف بهبود کیفیت زندگی انسان در زمینه های مختلف و افزایش روز افزون جمعیت جهان ، تولید مواد غذایی بصورت آزمایشگاهی و صنعتی از این قاعده مستثنی نبوده و جهت تامین این نیاز بزرگ صنایع مختلف پا به عرصه تولید مواد عذایی گذاشتند و تا از این بازار پر سود بهره ببرند. – با ورود شرکت ها و کارخانه های صنعتی در جای جای کشورهای های دنیا و گسترش فزاینده ارتباطات مردم جهان با یکدیگر ، موجب شد تا محصولات تولیدی یک کشور در سراسر جهان قابل دسترس باشد.

-مشکل مواد غذایی صنعتی از اینجا شروع می شود :

– فاصله زمانی تولید تا مصرف محصول ( بطور مثال محصولی که در امریکا و هر کشور صنعتی تولید می شود و می خواهد وارد کشور ایران شود، فاصله کشورها با یکدیگر، مراحل اداری و ماند محصول در گمرک ، بارگیری و پخش در سطح کشور ( در صورتیکه بصورت قاچاق نباشد) ، نحوه حمل و نگهداری نامناسب محصول در فروشگاه ها و تقلباتی که ممکن است در تاریخ و بسته بندی وجود داشته باشد. تا به دست مصرف کننده برسد. – میزان مواد طبیعی جوابگوی نیاز این حجم تولید نمی باشد.(دانه ها و محصولات گیاهی تولیدی در دنیا نسبت به جمعیت بسیار محدود می باشد و جهت تامین این نیاز از محصولات شیمیایی به روش های صنعتی استفاده می شود.مانند روغن های آفتابگردان شرکتی که همیشه جای سوال است که داخل این بطری ها چه محصولی می باشد.) با توجه به مسایل ذکر شده و افزایش سرطان بخصوص در کشورهای در حال توسعه ( این چند ساله در کشورمان آمار سرطان بسیار افزایش یافته است.) و بروز بیماری هایی غیر واگیر دیگر که با تغذیه انسان ارتباط مستقیم دارد ( کبد چرب، گرفتگی عروق و سکته های قلبی و…) موجب شد، که مردم به سمت استفاده از محصولات سالم و ارگانیگ تمایل بیشتری پیدا نمایند و تغذیه خود را اصلاح کنند. از پر مصرف ترین مواد غذایی هر خانوار می توان به روغن اشاره داشت که به روش های مختلفی این محصول تولید و عرضه می شود و بیشترین حجم روغن موجود در بازار روغن های شرکتی می باشد که با افزودن مواد شییمیایی به روغن در دمای بالا، اقدام به خالص سازی و فرآوری روغن نموده و آنرا آماده عرضه به بازار می نمایند، گاها دیده اید که زمانیکه ظرف روغن مایع به انتها می رسد، ته ظرف مقداری روغن سیریده یا ته نشین شده است.

دستگاه روغن گیری پرس سرد چیست ؟ پرس سرد چیست ؟

امروزه از روش های مختلفی جهت تولید روغن استفاده می شود و روغن گیری به روش پر س سرد بهترین روش استحصال روغن از دانه های روغنی می باشد .
Ajilka
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *