8 نکته در هنگام خرید دستگاه تفت آجیل و تخمه

دستگاه تفت آجیل و تخمه
دستگاه تفت آجیل و تخمه
تفت حلزونی
دستگاه تفت لگنی
لگنی
دستگاه تفت تونلی یا نواری
تونلی

دستگاه تفت آجیل چیست و چه کاری انجام می دهد و انواع دستگاه های پخت آجیل و آنچه در خرید دستگاه تفت آجیل مورد توجه قرار داد بصورت کامل و جامع ، در این مطلب خواهیم گفت .

دستگاه تفت آجیل که با نام دستگاه تفت تخمه و پخت آجیل شناخته شده است در صنعت فرآوری محصولات مختلف. و به خصوص آجیل کاربرد مهمی داشته و از تجهیزات اساسی این حوزه محسوب می شود.

– دستگاه تفت آجیل با حرارت دادن محصول آنرا فرآوری.و جهت استفاده های بعدی آماده می کند که ممکن است.این محصول پس از بو داده شدن ، جهت شورکاری در دستگاه شورکن یا طعم زن قرار گیرد مانند انواع تخمه و آجیل و یا ممکن است .بعد از بو داده شدن ، جهت عرضه بر روی خشک کن قرار گرفته. و پس از سرد شدن بسته بندی و به بازار عرضه گردد مانند بادام زمینی جهت تولید کره بادام زمینی.

در ادامه  انواع این دستگاه ها رو به شما معرفی کنیم و مقایسه خواهیم نمود که کدام ،دستگاه
تفت برای چه مشاغل و محصولاتی مناسب می باشد.و اینکه یک دستگاه خوب چه مشخصاتی
دارد :

دستگاه پخت آجیل  مرسوم در بازار 3 مدل هستند که در بالا عکس های آنها گذاشته شده است :

-دستگاه تفت حلزونی

-دستگاه تفت لگنی

-دستگاه تفت نواری  

مشاهده دستگاه تفت فروشگاهی و خانگی 10 کیلویی

خرید دستگاه تفت آجیل لگنی

  دستگاه تففت لگنی ، دارای یک مخزن  لنگ مانند بوده.و مشعل در قسمت زیرین قرار داشته  و یک همزن از قسمت بالا وارد این لگن شده و محصول را بصورت مداوم جابجا می کند.  دستگاه های تفت لگنی  که در بازار می بینید.و قیمت نسبتا پایینی دارد ( به دلیل قطعات کمی که دارد.) با دستگاه های لگنی اصلی که  قیمت بالاتری دارند.، متفاوت می باشد  و تفاوت آن را در ادامه خواهیم گفت.

دستگاه تفت لگنی چجوری کار میکند؟

در قسمت زیرین لگن یا دیگ دستگاه یک مشغل وجود دارد.و یک موتور در قسمت بالایی این لگن، قرار میگیرد که همزن عمود وارد شده به لگن را می چرخاند.و موجب جابجایی محصول می شود.حال اینکه هر دستگاه این مدل خوب است یا نه رو در اینجا توضیح میدهیم.

در دستگاه تفت تخمه و آجیل لگنی استاندارد ، از لگن چدنی و شاستی کشی مستحکم استفاده می شود.، که استفاده از  دیگ چدنی موجب توزیع یکنواخت حرارت در سطح دیگ شده و تیغه همزن دارای پره  زاویه دار بوده و موجب جابجایی یکسان  محصول شده.و از شکستن محصول در زمان جابجایی و یا تفت نامناسب  (سوختن محصول و یا تفت ناقص محصول ) در این مدل دستگاه خبری نیست .

ولی در دستگاه های تفت لگنی که در بازار به وفور دیده می شود و  قیمت پایینی دارند ، به دلیل شاستی ضعیف ،  لگن نازک و دیوار نامناسب معایب ذیل در آنها دیده می شود:

-شاستی ضعیف موجب لق زدن دستگاه در زمان کار شده.و محصول بصورت یکدست جابجا نمی شود و تفت یک طرفه و سوخته در آن می شود.

-دیگ نازک و کف صاف : دیگ نازک و صاف موجب انتقال حرارت زیاد.و غیر یکنواخت به محصول شده و تفتی که صورت میگیرد، غیر همسان. و یا سوخته می باشد .

– بدنه نازک : جهت کاهش قیمت از بدنه نازک استفاده می شود. که با داغ شدت دستگاه ، حالت آن تغییر نمود و پس از گذشت مدتی کوتاه بایستی کنار گذاشته شود.

-پره عمود بر دیگ : این پره باید استقامت و زاویه مناسب را داشته باشد.که بتواند ، حجم محصولی که داخل دیگ وجود دارد ، را براحتی جابجا کند و دانه و هر محصولی از زیر پره خارج نشود و ته دیگ نماند که بسوزد.

– میزان دور پره عمود : سرعت پره باید به اندازه ای باشد.که نه به محصول آسیب بزند و آنرا بشکند ( زیاد نباشد ) و نه آنقدر کم باشد که محصول بسوزد.

 

-خرید دستگاه تفت آجیل لگنی چدنی بسیار بالاتر از دستگاه های لگنی بازاری بود و دلیل اختلاف قیمت :

– گران بودن چدن .

-شاستی کشی قوی و متفاوت .

-موتوری که در این مدل استفاده می شود.

-پره عمود که بسیار مستحکم و دارای پره زاویه دار می باشد.و همه این موارد موجب داشتن یک دستگاه خوب ، محصول بوداده با کیفت و کاهش دور ریز مواد و جلوگیری از پرت زمان و هزینه بدلایل ذکر شده می گردد.

دستگاه تفت آجیل 5 کیلویی رو اینجا ببنید.

دستگاه تفت لگنی
تفت لگنی معمولی

خرید دستگاه تفت آجیل حلزونی

 دستگاه تفت حلزونی  دارای یک مخزن استوانه ای شکل.و با حرکت دورانی پیوسته ، موجب جابجایی  مداوم محصول.و در نتیجه تفت یکنواخت می شود.

نکاتی که در زمان خرید دستگااه پخت آجیل حلزونی باید در نظر بگیریم :

تعیین حجم دستگاه . .

.-طراحی و استحکام  شاستی .

-استاندارد مخزن دستگاه تفت .

-سیستم محرک

-بدنه و عایق بندی

تعیین حجم دستگاه تفت تخمه :

دستگاه های تفت تخمه حلزونی بصورت حجمی دسته بندی می شوند. : مثلا زمانیکه جهت خرید دستگاه مراجعه می کنید از شما سوال می شود که دستگا تفت چند کیلویی می خواهید ، منظور این است که در هر مرحله بارگیری ، چه مقدار داخل مخزن محصول قرار بگیرد.(5 کیلوگرم ،10 ،20،30 کیلوگرم ) و اگر شما یک دستگاه با حجم 10کیلو تخمه خریداری نمایید. و در طول روز 5 مرحله دستگاه را پر نمایید ، 50 کیلوگرم تخمه در 5 مرحله تفت داده اید.

نکته : مبنای حجم مخزن .در هر شهرممکن است متفاوت  باشد. مثلا در بعضی شهرها مبنا گندم ، ودر برخی شهرها مبنا تخمه آفتابگردان. و… می باشد.، دستگاهی. که مبنای تخمه آفتابگردان دارد.،ظرفیت بیشتری نسبت به دستگاه مبنای گندم ، دارد.

شاستی دستگاه :

کلیه متعلقات دستگاههای تفت بر روی شاستی قرار می گیرد.و اگه این شاستی ضعیف یا شکل صحیحی نداشته باشد موجب خرابی کلیه قطعات می شود.(در حرکت محوری ، خرابی یک قطعه موجب خرابی دیگر قطعات می شود.)

استفاده از شاستی محکم.با شکل هندسی صحیح  از ضروریات اصلی یک دستگاه تفت.استاندارد می باشد، که این امر سبب کارکرد.صحیح و طول عمر بیشتر ددستگاه می شود. ( استفاده از پروفیل مستحکم موجب افزایش وزن شاستی می شود. بطور مثال طول هر شاخه پروفیل که جهت شاستی کشی استفاده می شود ، 6متر می باشد و اگر این پروفیل ضخامت 1 میلی متر داشته باشد وزن این شاخه پروفیل  6 متری حدود 11.3 کیلوگرم میشود.و اگراز پروفیل با ضخامت 4میلی متر استفاده شود وزن هر شاخه 6 متر به حدود 30 کیلوگرم  تغییر می کند.، ( حدود 3برابر ) و هرچه وزن بیشتر باشد ، قیمت دستگاه بااتر می رود.)

شاستی کشی متناسب.با حجم دستگاه باید باشد ،دستگاه با حجم 5 کیلوگرم شاستی سبک تری نسبت.به دستگاه 30 کیلویی دارد.(استفاده از پروفیل 4*4 استاندارد دستگاه های کوچک می باشد.و در نقاطی که فشار بیشتری به آن وارد می شود(محل شوار شدن دیگ ) از پروفیل سنگین تر 5*8 نیز بهره گیری می شود.)

مخزن دستگاه تفت :

طراحی اصولی مخزن که محصول . داخل آن قرار می گیرد.، مهمترین بخش در فرآوری محصول می باشد.که در ادامه  بصورت تیتروار و در ادامه هر یک را توضیح می دهیم :

          –نوع ورق مخزن .

         – ضخامت ورق مخزن .

         – رنگ کوره یا ساده مخزن

         – ضخامت، ظرافت و حجم جوشکاری لبه های پایینی  و لبه کاری قسمت بالای درام. ( ورق موجی شکلی که داخل مخزن قرار دارد.)

      –تناسب ابعاد مخزن:

مخزن دستگاه ظریف کاری های بسیاری دارد ، که در نگاه اول مشخص نمی شود. جز اینکه با دستگاهی مدتی کار کرده باشید و این معایب برای شما دردسر ساز شده باشد. در ادامه هریک از موارد بالا را توضیح می دهیم :

          1-نوع ورق مخزن : جنس ورق بدنه دستگاه از مخزن دستگاه متفاوت می باشد ، وقتی می شنوید . دستگاه تفت استیل ، این دستگاه می تواند بدنه استیل و مخزن ورق آهن باشد . و یا می تواند مخزن و بدنه هردو استیل باشد ، که اختلاف قیمت زیادی با یکدیگر دارند.

         2- ضخامت ورق مخزن : همانطور که در خصوص شاستی کشی ضخامت پروفیل مهم بود ، در اینجا ضخامت ورق مخزن بسیار مهم است به چند دلیل :

         – طول عمر : در ضخامت بالا طول عمر مخزن بیشتر می شود، چون مستقیم بر روی شعله قرار دارد.و در تماس با رطوبت اولیه محصول می باشد.

        – تفت بهتر در ضخامت بالا: وقتی ضخامت بیشتر می شود.، گرمای بصورت ملایمتر و یکنواخت تر در سطح مخزن پخش می گردد.( هر چه حجم مخزن بالاتر می رود، قطر ورق مخزن هم بیشتر می شود.)

          رنگ کوره ای مخزن : زمانیکه از مخزن آهنی استفاده می شود.، جهت افزایش طول عمر آن ، مخزن را رنگ می زنند ولی این رنگ به دو صورت می باشد.:

1-رنگ  ساده : زمانیکه دستگاه روشن می شود ، این رنگ می سوزد.و بجز ایرادات  بهداشتی اصناف و مواد غذایی، مخزن زنگ زده و طول عمر آن کم می گردد، محصولی که بو داده می شود طعم دار می گردد.

2- رنگ کوره ای : در نوع رنگ با رنگ معمولی متفاوت بوده.و جهت خشک شدن رنگ ، مخزن رنگ آمیزی شده ،داخل کوره قرار گرفته و ضمن رعایت بهداشت اصناف.و مواد غذایی ، موجب افزایش طول عمر چند برابری مخزن ، محصول مزه و طعم زنگ را بخود نمی گیرد.

 درام  :

-ضخامت و ظرافت  و حجم جوشکاری درام : همانطور که گفتیم درام به ورق آهن مارپیچ داخل مخزن گفته می شود.،ضخامت آن هم مانند دیگر قسمتهای .دستگاه مهم می باشد ، چون محصول پشت این ورقه مارپیچ قرار گرفته و استحکام لازم را بایستی داشته باشد.تا محصول به بیرون نریزد یا غیر یکسان روی قرار نگیرد.

از نظر جوشکاری درام : وقتی جوشکاری بصورت زنجیر وار صورت می گیرد، دستگاه جهت تفت محصولات مختلف هیچگونه مشکلی ندارد.( تفت کنجد ، تفت همراه با نمک در محصولاتی مثل کدو و مغز بادام زمینی و…) و این جوشکاری یک تیکه و زنجیر وار درصورتیکه ورق درام نازک  باشد. امکان پذیر نیست ، چون ورق نازک در برابر جوشکاری مداوم سوراخ می شود . و گاها ورق درام ضخامت مناسب را داشته و جوشکاری بصورت منقطه ای و غیر حرفه ای می باشد. ( با توجه به کاربری که دارید به جوشکاری و فاصله لبه پایینی درام با مخزن دقت نمایید. ، گاها می بنید جوشکاری بصورت فواصل چند سانتی و حرفه ای انجام شده و. ضخامت درام خوب بوده و در نشیمن درام با کف مخزن هیچگونه فاصله ای دیده نمی شود  و می تواند دستگاه خوبی باشد.)

لبه کاری درام :

زمانیکه درام برش می خورد و آماده نصب می شود ، لبه پایینی به مخزن متصل شده و لبه بالایی در تماش با محصول قرار می گیرد.و با چرخش مخزن ، محصول از قسمت بالای مخزن به پایین می ریزد و این امر با ضربه می باشد که ضربه می باشد و این ضربه اگر بروی لبه درام بدون لبه کاری باشد موجب مغز شدن محصولی مانند پسته و یا شکستن مغزها می شود ، جهت پیشگیری از ضرر و زیان و کاهش پرت محصول ، لبه ها بالایی درام  بایستی لبه کاری و شکل مناسبی داشته باشد .

 

تناسب ابعاد مخزن :

تناسب میزان حجم محصولی که بر روی یکدیگر قرار می گیرند و میزان شعله بسیار مهم بوده و اگر میزان انباشت محصول داخل مخزن زیاد باشد ، موجب تفت نامناسب محصول می شود و اگر حجم محصول کم باشد ، موجب صرف زمان ،سوخت و برق بیشتر و در نتیجه هزینه بیشتر می گردد.

 جهت خرید دستگاه تفت آجیل و مشاهده انواع دستگاه تفت آجیل کلیک کنید.

سیستم محرک دستگاه تفت :

سیستم محرک دستگاه های تفت تخمه حلزونی ، به دوصورت می باشد :

        1-  استفاده از فولی و تسمه

        2-استفاده گیربکس

هردو سیستم محرک بالا جهت دستگاه تفت  بشرط استفاده از محصول با کیفیت مناسب می باشد.و نمی توان دیگری هیچکدام را برتری بر دیگری دانست و در حال حاضر در صنایع آجیلکا از هر دو مدل سیستم محرک را بر روی دستگاه تفت استفاده می شود.و مهم ترین مسئله در سیستم محرکه ، تنظیم میزان دور مخزن در هر دقیقه می باشد که محصول ضمن تفت مناسبی.، در اثر سرعت بالا نشکند و یا نسوزد.

تعداد دور مخزن :

تناسب میزان دور مخزن ومیزان شعله با نوع محصول از نکات مهمی است.که باید در نظر بگیرید ، در صورتیکه محصولات مختلفی را می خواهید بو دهید و میزان دور دستگاه برای هر محصول متفاوت می باشد.، می توانید بر روی دستگاه خود اینورتر نصب نمایید.

 

جنس بدنه دستگاه وعایق بندی در خرید دستگاه تفت آجیل :

          جنس رویی دستگاه یا همان کاور رویی دستگاه می تواند ئرق آهن ، استیل گالوانیزه و… با ضخامت های مختلف باشد ، که کدام قیمت و زیبایی خاص خود را دارد.

           

        عایق بندی در دستگاه تفت چیست و چه مزیتی دارد؟

          عایق بندی در دستگاه تفت در 2 محل انجام می شود :

1-عایق بندی بین جدار خارجی (کاور ) با مخزن می باشد که در جهت این امر یک کاور آهنی دیگر اطراف مخزن را محصور می کند. ، یک لایه عایق و سپس کاور رویی نصب می شود.

2-عایق بندی محل قرار گیری مشعل :

مشعل دستگاه تفت آجیل ، بایستی متناسب با حجم مخزن و نوع محصول که می خواهد بو داده شود باشد. و همچنین بایستی محل مشعل با مخزن بصورت اتاقک محصور شود تا ضمن کاهش مصرف انرژی ، از سرد شدن.و تفت ناقص محصول جلوگیری شود.

 ( گاها در برخی دستگاه مشعل در قسمت زیرین مخزن قرار می گیرد و با مشاهده قسمت زیرین دستگاه می توانید مشعل را ببینید.در صورتی که بایستی مشعل داخل اتاقک باشد و جهت مشاهده آن بایستی در اتاقک را باز نموده.و مشعل را در آنجا مشاهده نمایید.)

دستگاه تفت آجیل و تخمه
مخزن دستگاه تفت حلزونی

دستگاه تفت تونلی :

این مدل دستگاه های تفت که بصورت یک نوار نقاله فلزی طولی بوده که محصول از قسمت ورودی که روی این نوار قرار می گیرد ، از بالا روی این محصول باد داغ دمیده می شود و در طول این فاصله از ورودی تا خروجی ، محصول بو داده می شود و این مدل دستگاه جهت مصارف صنعتی با حجم تولید بالا می باشد. 

 

 

جهت خرید دستگاه تفت آجیل و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

دستگاه تفت تونلی یا نواری

خلاصه مطلب در خصوص دستگاه تفت حلزونی و تفت لگنی

خلاصه مطلب  خرید دستگاه تفت آجیل حلزونی و لگنی : 

-در صورت نیاز به تهیه دستگاه های تفت لگنی از نوع چدنی تهیه شود. 

-در خصوص دستگاه های تفت آجیل حلزونی موارد زیر هرچه ضعیف تر باشند. موجب کاهش قیمت می شوند.،که در زمان خرید موارد زیر را مد نظر قرار دهید :

-ضخامت پروفیل شاستی.

-ضخامت ورق مخزن

-ضخامت ورق درام.

-نحوه عایق بندی بدنه و مشعل .

-نحوه جوشکاری که آیا زنجیروار است یا نقطه ای.

-لبه کاری درام .

-کیفیت موتور وگیربکس .

-استفاده از رنگ معمولی یا  کوره در مخزن آهنی .

-میتونین با شماره درج شده بر روی صفحه اول سایت جهت خرید دستگاه تفت آجیل  و هرگونه سوال و مشاوره رایگان در تماس باشید.( منتظر تماستون هستیم )

 

موفق و پیروز باشید .

 

Ajilka
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *